Cosmetics Equipment
-
Provider:WILLY BEHRENDBehrend tweezers, nickel plated 8 cm, various tips
Regular price From CHF 0.67Offer price From CHF 0.67 Regular priceUnit price pro -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Alter Heideschäfer® Milking Fat Ointment, Skin Protection, Sizes
Liter:Low stockRegular price CHF 2.35Offer price CHF 2.35 Regular priceUnit price CHF 9.40 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Alter Heideschäfer® Arnica Ointment, Antiseptic, 2 Sizes
Liter:Regular price From CHF 1.00Offer price From CHF 1.00 Regular priceUnit price CHF 9.40 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Alter Heideschäfer® Milking Fat With Calendula Ointment, 2 Sizes
Liter:Low stockRegular price CHF 2.35Offer price CHF 2.35 Regular priceUnit price CHF 9.40 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Body Cream, All Skin Types, Different Kinds
Regular price CHF 2.71Offer price CHF 2.71 Regular priceUnit price CHF 10.84 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Body Peeling, Panthenol, Different Kinds, 400g
Low stockRegular price CHF 2.70Offer price CHF 2.70 Regular priceUnit price CHF 6.75 pro kg -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Body Cream With Shea Butter, 2 Sizes
Liter:Low stockRegular price CHF 2.42Offer price CHF 2.42 Regular priceUnit price CHF 9.68 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Cream, f. Legs / Feet, With Red Vine Leaves, 2 Sizes
Liter:Low stockRegular price CHF 2.42Offer price CHF 2.42 Regular priceUnit price CHF 9.68 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hand / Nail Cream, with Vitamins, 100ml
Regular price CHF 1.21Offer price CHF 1.21 Regular priceUnit price CHF 12.10 pro l -
Provider:WILLY BEHRENDBehrend cleaning brush, comb or set, long handle
Regular price From CHF 8.39Offer price From CHF 8.39 Regular priceUnit price pro -
Provider:WILLY BEHRENDBehrend nail clipper, file, finger/toe nails, chrome plated
Regular price From CHF 1.69Offer price From CHF 1.69 Regular priceUnit price pro -
Provider:WILLY BEHRENDBehrend corn planer, white handle, easy handling
Regular price CHF 3.91Offer price CHF 3.91 Regular priceUnit price pro -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Foot Cream, Refreshes, Does Not Grease, 100ml
Low stockRegular price CHF 1.78Offer price CHF 1.78 Regular priceUnit price CHF 17.80 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Micelles Cleanser Fluid, Non-Alcoholic 200ml
Low stockRegular price CHF 4.19Offer price CHF 4.19 Regular priceUnit price CHF 20.95 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Power Anti Cellulite Serum, Tightens, Smoothes, 100ml
Regular price CHF 5.40Offer price CHF 5.40 Regular priceUnit price CHF 54.00 pro l
The selection of cosmetics equipment includes different utilities and electrical devices for skin and body care, pedicure or manicure. The available nail care sets, footbaths and other diverse electrical cosmetics devices are suitable for professional use e.g. in beauty parlors as well as for private use.
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Cosmetics Equipment"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our