Cosmetics Equipment
-
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Aloe Vera Gel, Face, Moisturizing, 200ml
Regular price CHF 3.71Offer price CHF 3.71 Regular priceUnit price CHF 18.55 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Bodylotion With Moringa Oil, Dry Skin, 200ml
Regular price CHF 2.94Offer price CHF 2.94 Regular priceUnit price CHF 14.70 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Day Cream, Face, 50ml
Low stockRegular price CHF 8.12Offer price CHF 8.12 Regular priceUnit price CHF 162.40 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Night Cream, Face, 50ml
Regular price CHF 8.12Offer price CHF 8.12 Regular priceUnit price CHF 162.40 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Eye Cream, Fragrance Free, 20ml
Low stockRegular price CHF 7.35Offer price CHF 7.35 Regular priceUnit price CHF 367.50 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Intensiv Serum, Face, 30ml
Low stockRegular price CHF 7.56Offer price CHF 7.56 Regular priceUnit price CHF 252.00 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Cleansing Gel, Mild, 200ml
Regular price CHF 5.32Offer price CHF 5.32 Regular priceUnit price CHF 26.60 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Perfect Make-up, Dull, Not Comedogenic, 30ml
Regular price CHF 9.38Offer price CHF 9.38 Regular priceUnit price CHF 312.67 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Perfect Skin Wrinkle Filler, Anti-Wrinkle, Dull, 30ml
Regular price CHF 9.38Offer price CHF 9.38 Regular priceUnit price CHF 312.67 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Ampoule Cure, Highly Concentrated, 14x 2ml
Regular price CHF 12.39Offer price CHF 12.39 Regular priceUnit price CHF 442.50 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Day Cream LSF15, 50ml
Regular price CHF 9.38Offer price CHF 9.38 Regular priceUnit price CHF 187.60 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Cream With Calendula, Claimed Hands, 100ml
Regular price CHF 1.19Offer price CHF 1.19 Regular priceUnit price CHF 11.90 pro l -
Provider:ASAM KOSMETIKAsam Alter Heideschäfer® Foot-Gel, with Plant Extracts, 100ml
Regular price CHF 0.98Offer price CHF 0.98 Regular priceUnit price CHF 9.80 pro l -
Provider:WILLY BEHRENDBehrend cuticle scissors, with wire spring, 10 cm
Regular price CHF 13.73Offer price CHF 13.73 Regular priceUnit price pro -
Provider:SUNDOSundo EASI-GRIP One-Handed Nail Clipper
Regular price CHF 13.35Offer price CHF 13.35 Regular priceUnit price pro
The selection of cosmetics equipment includes different utilities and electrical devices for skin and body care, pedicure or manicure. The available nail care sets, footbaths and other diverse electrical cosmetics devices are suitable for professional use e.g. in beauty parlors as well as for private use.
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Cosmetics Equipment"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our