Products
-
Provider:SCHÜLKESchülke Microcount® Duo Contact Slides, Yeast / Molds, 20 Spcs
Low stockRegular price CHF 38.36Offer price CHF 38.36 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke Microcount® TPC / E Contact Slides, Hygiene Control, 20 pcs
Regular price CHF 38.36Offer price CHF 38.36 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke octenidol® mouthrinse, chlorhexidine free, halitosis, sizes
Liter:Regular price CHF 8.10Offer price CHF 8.10 Regular priceUnit price CHF 32.40 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke octenilin® Wound Gel, humidification cleaning, pain-free, 20ml
Regular price CHF 12.11Offer price CHF 12.11 Regular priceUnit price CHF 605.50 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke octenilin® wound irrigation, humidification, cleaning, 350ml
Low stockRegular price CHF 15.25Offer price CHF 15.25 Regular priceUnit price CHF 43.57 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke octenisan® md nasal gel, humidification, cleaning, 6ml
Low stockRegular price CHF 10.53Offer price CHF 10.53 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKE10x Schülke octenisan® set washing lotion + nasal gel, decontamination
Low stockRegular price CHF 149.17Offer price CHF 149.17 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke octenisan® washing gloves, MRE decontamination, 8 items
Regular price CHF 5.26Offer price CHF 5.26 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke Octenisept® mucous antiseptic, colorless, painless, sizes
Liter:Regular price CHF 2.36Offer price CHF 2.36 Regular priceUnit price CHF 0.16 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke octenisept® wound gel, protective layer, burns, 20 ml tube
Regular price CHF 4.80Offer price CHF 4.80 Regular priceUnit price CHF 240.00 pro l -
Provider:SCHÜLKEschülke optics® concentrate, 10 ml bottle
Low stockRegular price CHF 9.47Offer price CHF 9.47 Regular priceUnit price CHF 947.00 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke S-M Drill Box For Instrument Preparation, Dental, White, 1pc
Regular price CHF 7.92Offer price CHF 7.92 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke S-M Disinfection Bath Basic Set, Dental, White, 3 L
Regular price CHF 56.32Offer price CHF 56.32 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke s-m® cleanser, soap-/alkali-free, pH-neutral, fragrance, sizes
Liter:Low stockRegular price From CHF 1.91Offer price From CHF 1.91 Regular priceUnit price CHF 2.88 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke foam spray head for foam spray disinfectant 1000ml bottles
Low stockRegular price CHF 5.87Offer price CHF 5.87 Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our