MEDICALCORNER24
-
Provider:MEDICALCORNER24Isopropanol 70% isopropyl alcohol, 3 x 1 litre bottle
Regular price CHF 22.93Offer price CHF 22.93 Regular priceUnit price CHF 7.64 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24MC24® Hourglass With Clip, For Nurses, 1/4 Min, 15 Sec, 1 pc
Regular price CHF 2.91Offer price CHF 2.91 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compress, gel, microwave, 7,5x52 cm, 5 items
Regular price CHF 11.41Offer price CHF 11.41 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compress, gel, microwave, 7,5x35 cm, 5 items
Regular price CHF 9.35Offer price CHF 9.35 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compress, gel, microwave, 7,5x35 cm, 3 items
Regular price CHF 5.67Offer price CHF 5.67 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compresses, 7,5 x 35 cm, 80 items, individually wrapped
Low stockRegular price CHF 141.82Offer price CHF 141.82 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compress, gel, microwave, 21x38 cm, 5 items
Regular price CHF 17.42Offer price CHF 17.42 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compresses, 21 x 38 cm, 18 items, individually wrapped
Regular price CHF 59.45Offer price CHF 59.45 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compresses, 13 x 14 cm, 150 items, individually wrapped
Low stockRegular price CHF 128.71Offer price CHF 128.71 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Cooling Spray, Ice Spray, anticonvulsant, pain-relieving, 12 x 400 ml
Regular price CHF 36.22Offer price CHF 36.22 Regular priceUnit price CHF 7.55 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Ice spray, cooling spray, immediate action, 12x 150ml
Low stockRegular price CHF 27.35Offer price CHF 27.35 Regular priceUnit price CHF 15.19 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Instant Cold Compress, no pre-cooling necessary, 15 x 17 cm, 100 items
Low stockRegular price CHF 136.23Offer price CHF 136.23 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Instant Cold Compress, no pre-cooling necessary, 15 x 17 cm, 10 items
Regular price CHF 14.52Offer price CHF 14.52 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Nonwoven Fabric Covers for Hot and Cold Compresses, 8x13cm, 10 pieces
Regular price CHF 2.89Offer price CHF 2.89 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Hot and Cold Compresses, 13 x 14 cm, 4 items, individually wrapped
Regular price CHF 3.70Offer price CHF 3.70 Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "MEDICALCORNER24"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our