Products
-
Provider:SÄNGERSänger hot water bottle, natural rubber, smooth, sizes
Regular price From CHF 6.27Offer price From CHF 6.27 Regular priceUnit price pro -
Provider:SÄNGERSänger® neck warmers neck / shoulder area, diff. Fleece covers
Low stockRegular price From CHF 15.14Offer price From CHF 15.14 Regular priceUnit price pro -
Provider:SÄNGERSänger® neck warmers, for neck and shoulder area, 1,4L, without cover
Low stockRegular price CHF 12.14Offer price CHF 12.14 Regular priceUnit price pro -
Provider:BIRKENSTOCKSaragossa BF, Birko-Flor, by Birkenstock, Narrow, black, size 42
Low stockRegular price CHF 50.72Offer price CHF 50.72 Regular priceUnit price pro -
Provider:SARAYASaraya Euro Dispenser, Disinfectant or Soap, different versions
Liter:Regular price From CHF 76.64Offer price From CHF 76.64 Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:MEDICALCORNER24Oxygen cylinder with mask, for home / travelling, 14L oxygen
Regular price CHF 17.00Offer price CHF 17.00 Regular priceUnit price CHF 1.21 pro l -
Provider:DR. JUNGHANSBeak mug, mug with handle + 2 cover 4 + 12 mm, 250ml, color choice
Regular price From CHF 2.26Offer price From CHF 2.26 Regular priceUnit price pro -
Provider:EURONDAEuronda Cut-resistant Nitrile Gloves, sterilisable, 1 pair, size M
Regular price CHF 11.38Offer price CHF 11.38 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke 10x1000ml desmanol® care hyclick® with wall mount
Low stockRegular price CHF 95.27Offer price CHF 95.27 Regular priceUnit price CHF 9.53 pro l -
Sold outProvider:SCHÜLKESchülke 20x500ml desmanol® care hyclick® Vario dispenser
Regular price CHF 150.38Offer price CHF 150.38 Regular priceUnit price CHF 15.04 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke 500 ml Adapter For Hyclick® Disinfectant Dispensers
Regular price CHF 6.07Offer price CHF 6.07 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke Drip Tray with Holder for KH Touchless Dispenser
Regular price CHF 47.38Offer price CHF 47.38 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke Drip tray for Eurodispenser KHL / KHK 500 or 1000
Liter:Regular price From CHF 33.48Offer price From CHF 33.48 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke Canister Spout For 5 And 10 Liter Canisters, 1 pc
Low stockRegular price CHF 3.96Offer price CHF 3.96 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke Weight For Disinfection Bath 3,5,10 or 30 L, 1pc
Liter:Regular price From CHF 7.35Offer price From CHF 7.35 Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our