medicalcorner24
-
Provider:MEDICALCORNER24Isopropanol 99,9% isopropyl alcohol, 3 x 1 litre bottle
Regular price CHF 27.19Offer price CHF 27.19 Regular priceUnit price CHF 9.06 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24IPL Gel Epi-Med, IPL contact gel for laser hair removal, 5 x 1 litre
Regular price CHF 17.26Offer price CHF 17.26 Regular priceUnit price CHF 3.45 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Isopropanol 70% isopropyl alcohol, 5 x 1 litre bottle
Regular price CHF 37.67Offer price CHF 37.67 Regular priceUnit price CHF 7.53 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Isopropanol 99,9% isopropyl alcohol, 5 x 1 litre bottle
Regular price CHF 43.59Offer price CHF 43.59 Regular priceUnit price CHF 8.72 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24MC24 Acetone 99,5%, solvent, fat dissolving, residue-free, 1.000ml
Regular price CHF 8.00Offer price CHF 8.00 Regular priceUnit price CHF 8.00 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24MC24 drain tap for 20-liter insulated canister, 1 pc
Regular price CHF 4.09Offer price CHF 4.09 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24MC24 outlet tap, measurer for 5 and 10 liter cans, 1 pack
Regular price CHF 4.83Offer price CHF 4.83 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Electrode Gel for ECG, EMG and EEG
Liter:Regular price From CHF 2.06Offer price From CHF 2.06 Regular priceUnit price CHF 2.98 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24MC24 finger tape SET, cohesive, 2,5cmx4,5m, 3rolls
Low stockRegular price CHF 2.64Offer price CHF 2.64 Regular priceUnit price CHF 0.20 pro m -
Provider:MEDICALCORNER24First Aid Kit, filled according to DIN norms, different sizes
Regular price From CHF 23.17Offer price From CHF 23.17 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24MC24 Hand Exerciser, Foam Material, Strengths Adjustable, Blue, 1 pc
Regular price CHF 3.33Offer price CHF 3.33 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Cooling Spray, Ice Spray, anticonvulsant, pain-relieving
Liter:Regular price From CHF 2.46Offer price From CHF 2.46 Regular priceUnit price CHF 16.40 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Cooling Spray, Ice Spray, anticonvulsant, pain-relieving, 400 ml
Regular price CHF 4.63Offer price CHF 4.63 Regular priceUnit price CHF 11.58 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24MC24 Massage Wood Tricorn Birdy, Hardwood, Smooth, Trigger Point, 1pc
Low stockRegular price CHF 7.10Offer price CHF 7.10 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24MC24 Medicine-Cup, Stainless Steel, Graduated, 30 ml
Regular price CHF 6.31Offer price CHF 6.31 Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "medicalcorner24"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our