Medicalcorner24
-
Provider:MEDICALCORNER24Kalt-/ Warm Kompressen, Gel, 12 x 29 cm, 10 Stk.
Regular price CHF 24.47Offer price CHF 24.47 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Instant Cold Compress, no pre-cooling necessary, 15 x 17 cm, 1 item
Regular price CHF 1.48Offer price CHF 1.48 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Instant Cold Compress, no pre-cooling necessary, 15 x 25 cm, 1 item
Regular price CHF 1.58Offer price CHF 1.58 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Instant Cold Compress, no pre-cooling necessary, 15 x 17 cm, 100 items
Low stockRegular price CHF 136.21Offer price CHF 136.21 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Instant Cold Compress, no pre-cooling necessary, 15 x 17 cm, 10 items
Regular price CHF 14.52Offer price CHF 14.52 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Instant Cold Compress, no pre-cooling necessary, 15 x 25 cm, 6 items
Regular price CHF 9.20Offer price CHF 9.20 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Instant Cold Compress, no pre-cooling necessary, 15 x 25 cm, 60 items
Regular price CHF 87.32Offer price CHF 87.32 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Cooling Spray, Ice Spray, anticonvulsant, pain-relieving, 12 x 300 ml
Low stockRegular price CHF 30.93Offer price CHF 30.93 Regular priceUnit price CHF 8.59 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Cooling Spray, Ice Spray, anticonvulsant, pain-relieving, 12 x 400 ml
Regular price CHF 36.22Offer price CHF 36.22 Regular priceUnit price CHF 7.55 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Ice spray, cooling spray, immediate action, 12x 150ml
Low stockRegular price CHF 27.35Offer price CHF 27.35 Regular priceUnit price CHF 15.19 pro l -
Provider:Medicalcorner24
MaiMed IncoPad Extra, incontinence pads, 20 pcs., 16 x 31 cm
Regular price CHF 2.89Offer price CHF 2.89 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Mask for oxygen cylinder, mouthpiece, for home / travelling
Regular price CHF 2.51Offer price CHF 2.51 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24MC Sport-Fit, cooling, stimulating, preventive intensive care, 200 ml
Low stockRegular price CHF 6.74Offer price CHF 6.74 Regular priceUnit price CHF 33.70 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24IPL Gel Epi-Med, IPL contact gel for laser hair removal, 3 x 1 litre
Regular price CHF 10.47Offer price CHF 10.47 Regular priceUnit price CHF 3.49 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Isopropanol 70% isopropyl alcohol, 3 x 1 litre bottle
Regular price CHF 22.93Offer price CHF 22.93 Regular priceUnit price CHF 7.64 pro l
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Medicalcorner24"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our