Dispensers
-
Provider:SCHÜLKESchülke Wipes Safe & Easy Bagless Dispenser System, 6x 130 Wipes
Low stockRegular price CHF 78.49Offer price CHF 78.49 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke Wipes Safe & Easy Empty-Box, for Bag-In-Box-System, 10pcs
Regular price CHF 91.58Offer price CHF 91.58 Regular priceUnit price pro -
Provider:PLOCKPlock towel dispenser stainless steel, brushed, lockable
Low stockRegular price CHF 56.68Offer price CHF 56.68 Regular priceUnit price pro -
Provider:EURONDAEuronda Monoart Excel, Dispenser for ca 50 Patient Napkins, white
Regular price CHF 33.32Offer price CHF 33.32 Regular priceUnit price pro -
Provider:EURONDAEuronda Monoart Dental Roll Dispenser for ca 40 cotton rolls
Regular price CHF 13.87Offer price CHF 13.87 Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke 10x1000ml desmanol® care hyclick® with wall mount
Low stockRegular price CHF 95.22Offer price CHF 95.22 Regular priceUnit price CHF 9.52 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set sensiva® Wash Lotion 20x500ml, hyclick with wall mount
Regular price CHF 75.15Offer price CHF 75.15 Regular priceUnit price CHF 7.52 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set sensiva® Wash Lotion 10x1000ml, hyclick with wall mount
Regular price CHF 51.34Offer price CHF 51.34 Regular priceUnit price CHF 5.13 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set esemtan® Wash Lotion 20x500ml hycklick, Variodispenser
Low stockRegular price CHF 122.07Offer price CHF 122.07 Regular priceUnit price CHF 12.21 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set 10x1000ml esemtan® Wash Lotion hyclick, Vario dispenser
Regular price CHF 89.47Offer price CHF 89.47 Regular priceUnit price CHF 8.95 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set sensiva Wash Lotion 10x1000ml, hyclick Vario dispenser
Regular price CHF 70.27Offer price CHF 70.27 Regular priceUnit price CHF 7.03 pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke Set 10x1000ml desmanol® care hyclick, Vario dispenser
Low stockRegular price CHF 114.13Offer price CHF 114.13 Regular priceUnit price CHF 11.41 pro l -
Sold outProvider:SCHÜLKESchülke 20x500ml desmanol® care hyclick® Vario dispenser
Regular price CHF 150.31Offer price CHF 150.31 Regular priceUnit price CHF 15.03 pro l -
Sold outProvider:MEDICALCORNER24Dispenser with Long Arm Lever for 500 and 1000ml Euro Bottles, white
Regular price CHF 17.75Offer price CHF 17.75 Regular priceUnit price pro -
Provider:MAIMEDMaiMed Eco Wipes, Cleaning & Care Cloth, 28x33cm, 50 pcs.
Regular price CHF 1.64Offer price CHF 1.64 Regular priceUnit price pro
Dispensers serve as hygienic storage containers for materials or liquids that can then be easily portioned and dispensed. The selection includes dispensers in different materials, colours and versions - e.g. wall-mounted dispensers, handy dispenser boxes or dosing pumps that can be mounted on bottles, canisters, etc. Many models are available with mounting materials and instruction manuals.
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Dosing dispenser"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our