Products
-
Provider:MAIMEDMaiMed® Pad absorbent dressing pad, non sterile, sizes, 25pcs
Regular price From CHF 2.19Offer price From CHF 2.19 Regular priceUnit price pro -
Provider:MAIMED100x MaiMed® veterinary PE veterinary gloves, powder-free orange 90 cm
Low stockRegular price CHF 7.49Offer price CHF 7.49 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24Mask for oxygen cylinder, mouthpiece, for home / travelling
Regular price CHF 2.51Offer price CHF 2.51 Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERMassage Help Pointer care Harmony®, hardwood, Trigger Point Therapy
Regular price CHF 5.61Offer price CHF 5.61 Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERMassage Shaper help care - harmony, hardwood, Trigger Point Therapy
Low stockRegular price CHF 7.10Offer price CHF 7.10 Regular priceUnit price pro -
Provider:PADERPader Massage Pillow, Headrest, 40 x 30 x 9 cm, different versions
Low stockRegular price From CHF 22.86Offer price From CHF 22.86 Regular priceUnit price pro -
Provider:MEDICALCORNER24MC Sport-Fit, cooling, stimulating, preventive intensive care, 200 ml
Low stockRegular price CHF 6.74Offer price CHF 6.74 Regular priceUnit price CHF 33.70 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24IPL Gel Epi-Med, IPL contact gel for laser hair removal, 3 x 1 litre
Regular price CHF 10.47Offer price CHF 10.47 Regular priceUnit price CHF 3.49 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Isopropanol 70% isopropyl alcohol, 3 x 1 litre bottle
Regular price CHF 22.93Offer price CHF 22.93 Regular priceUnit price CHF 7.64 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Isopropanol 99,9% isopropyl alcohol, 3 x 1 litre bottle
Regular price CHF 27.19Offer price CHF 27.19 Regular priceUnit price CHF 9.06 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24IPL Gel Epi-Med, IPL contact gel for laser hair removal, 5 x 1 litre
Regular price CHF 17.26Offer price CHF 17.26 Regular priceUnit price CHF 3.45 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Isopropanol 70% isopropyl alcohol, 5 x 1 litre bottle
Regular price CHF 37.67Offer price CHF 37.67 Regular priceUnit price CHF 7.53 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24Isopropanol 99,9% isopropyl alcohol, 5 x 1 litre bottle
Regular price CHF 43.59Offer price CHF 43.59 Regular priceUnit price CHF 8.72 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24MC24 Acetone 99,5%, solvent, fat dissolving, residue-free, 1.000ml
Regular price CHF 8.00Offer price CHF 8.00 Regular priceUnit price CHF 8.00 pro l -
Provider:MEDICALCORNER24MC24 drain tap for 20-liter insulated canister, 1 pc
Regular price CHF 4.09Offer price CHF 4.09 Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our